Pozvánka do knihovny

04.09.2022


Omezený letní provoz v místní knihovně skončil v měsíci srpnu. Od září máme znovu pravidelně otevřeno každou středu od 16 do 19 hodin.

Knihovna bude pokračovat i nadále v organizování oblíbených přednášek, na které srdečně zvu již předem všechny zájemce. Upozorňuji, že přednášky jsou vhodné i pro mládež, a to již od druhého stupně základních škol. Datum a čas jejich konání budou vždy včas oznámeny.

Do knihovního fondu přibyla nová publikace Františka Sáby z Valašských Klobouk s názvem Jak jsem si splníl svůj valašský sen. Protože autorovy podklady zpracoval, sestavil a do valašského dialektu přepsal Radomír Dolanský z Janové, věnoval autor výtisk také naší knihovně. Vyprávění autora je napsáno ve valašském nářečí, ostatní části knihy jsou psány spisovnou češtinou.

Autor zde popisuje mírně humornou formou svoji cestu životem od samotného dětství, kdy tak tak zvládl základní školní docházku, přes vzpomínky na vojenskou službu, k zaměstnání, doplňování vzdělání a trnitou cestu v přeměně na podnikatele a po čase na úspěšného podnikatele ve Valašských Kloboukách. Tímto poskytuje návod ostatním, jak je možné splnit si své sny, aniž by k tomu člověk měl vytvořené podmínky. Kniha je doplněna humornými ilustracemi Mariána Vystrčila, které již známe z tvorby Radomíra Dolanského, a také řadou fotografií z archivu samotného autora. Určitě stojí za přečtení. Mnozí možná zjistí, že mají stejné nebo podobné zkušenosti.

Další informace zjistíte na stránkách knihovny www.janova.knihovna.cz, kde můžete nahlédnout i do katalogu knih.

Ludmila Filáková, knihovnice Janová

Vytvořte si webové stránky zdarma!